Parafia św. Marii Magdaleny w Garczegorzu

XIV Niedziela Zwykła, 7 lipca 2024 roku.

Utworzono: 06-07-2024

Ogłoszenia Duszpasterskie.

XIV Niedziela Zwykła.

7 lipca 2024 roku.

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu.

4. Kolekta przyszłej Niedzieli, jako II miesiąca przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne.

5. Na czas wypoczynku polecam dobrą lekturę czasopism: „Gościa niedzielnego”, „Pielgrzyma” i „Różańca”.

6. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Moją życzliwość kieruję również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

7Serdeczne Bóg zapłać Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu

Kościół Garczegorze:

Proszę o pomoc w przyszłym tygodniu Rodziny:

Czaja Wioleta, Bobrucka Anna, Mosakowski Adam.

Serdeczne Bóg zapłać Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu w

Janowicach: Wolf Anna, Milena Myszk, Wyrwał Anna.

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w Janowicach w sobotę Panie:

Agnieszka Sitkowska, Barbara Grabowska.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

[Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 7 lipca 2024

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Ez 2,2-5 Powołanie proroka

2 Kor 12,7-10 Paweł chlubi się ze swoich słabości

Mk 6,1-6 Jezus lekceważony w Nazarecie

Prorocy stanowili ważne ogniwo w zbawczej historii Narodu Wybranego. Izraelici określali ich słowem  nābî’ (czyt. nawi), co tłumaczy się jako ,,widzący’’. Prorok powołany przez Boga Jahwe nie tyle przepowiadał daleką przyszłość, co raczej przekazywał swymi ustami słowa Boże kierowane do ludu w konkretnym czasie i miejscu. Misja prorocka była trudnym i uciążliwym zadaniem, które stało się udziałem Ezechiela. Izrael w VI wieku przed Chrystusem przeżywał kryzys odstępstwa od wiary i lęk spowodowany nadejściem potęgi Babilonu. Prorok Ezechiel stał się sumieniem Izraela, aby ganić grzechy ludu i nawoływać ku nawróceniu. Mieszkańcy Nazaretu zlekceważyli zaś czas nadejścia największego z proroków – Jezusa, Syna Bożego. Ignorancja zamyka serce na Boga. Wsłuchani w słowo Boże, odkrywajmy obecność Pana pośród nas.