XIII Niedziela Zwykła, 30 czerwca 2024 roku.

Utworzono: 29-06-2024

XIII Niedziela Zwykła.

30 czerwca 2024 roku.

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominam, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcam do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

W pierwszy piątek zapraszam n a modlitwę adoracyjną(od 16.00) i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą wotywną o Sercu Bożym.

W pierwszą sobotę przed południem, od 9.30 odwiedzę starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą.

4Na czas wypoczynku polecam dobrą lekturę. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzym”, „Gość niedzielny” i „Różaniec”.

5Serdeczne Bóg zapłać z sprzątnięcie Kościoła w Garczegorzu:

Ada i Zuzanna Małecka oraz Aleksandra Myszkowska.

Zapraszam do sprzątnięcia Kościoła Panie:

Ewelina Biczyk, Edyta Nadolska, Płotka Krystyna.

Serdeczne Bóg zapłać z sprzątnięcie Kościoła w Janowicach:

Woźniak Elżbieta, Grunau Wioletta.

Zapraszam do sprzątnięcia Kościoła w Janowicach:

Milena Myszk, Anna Wyrwał, Anna Wolf.

6. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiam.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.

W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     30 czerwca 2024

Mdr 1,13-15;2,23-24 Śmierć weszła na świat przez zawiść diabła

2 Kor 8,7.9.13-15 Dzielić się dostatkiem z potrzebującymi

Mk 5,21-43 Wskrzeszenie córki Jaira

Zgodnie z Prawem żydowskim człowiek dotknięty nieczystością rytualną sprowadzał na siebie duchowe nieszczęście. Owo przekleństwo traktowano jako skutek przekroczenia uświęconego Prawa lub też formę kary Bożej. W perspektywie zbawczej misji Jezusa Święty Marek w piątym rozdziale Ewangelii podejmuje wątek obu nieczystości, które prowadziły ku śmierci rytualnej. Do kategorii przekroczenia Prawa zaliczano dotknięcie się ciała zmarłego. Do kategorii kary Bożej zaliczano wszelką poważną chorobę. Wynika stąd, że martwe ciało córki Jaira było nieczyste, podobnie jak żywe ciało kobiety cierpiącej na krwotok. Chrystus nie brzydzi się człowiekiem i przekracza barierę Prawa. Jezus, jako Pan życia i śmierci, uzdrawia chorą kobietę i daje życie dziewczynce. Prośmy, aby Jezus uzdrowił nasze ciało oraz duszę.