Parafia św. Marii Magdaleny w Garczegorzu

XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2024 roku.

Utworzono: 22-06-2024

                                              Ogłoszenia  Duszpasterskie.

                                                     XII Niedziela Zwykła.

                                                   23 czerwca  2024 roku.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

 

2. Każdego czerwcowego popołudnia o godz. 17.00 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

Wyjątkowo, z racji na przypadające 27 czerwca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, środowe nabożeństwo nowennowe ku Jej czci przeniesiemy na czwartek o godzinie 9.00..

 

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 17.00.

 

4. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 9.00 – Garczegorze i 16.00 - Janowice w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

 

5. W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, chcąc szerzyć coraz bardziej Jej kult 27 czerwca (w całej diecezji) odbędzie się nawiedzenie kościołów, w których obchodzony jest tego dnia odpust. Będzie to miało formę pieszych pielgrzymek organizowanych dla poszczególnych dekanatów. Dla naszego dekanatu, lęborskiego i główczyckiego został wybrany kościół filialny parafii Nowa Wieś Lęborska w Kębłowie. Wszystkich chętnych zapraszam na szlak pielgrzymi do Kłębowa sprzed naszego Kościoła, w czwartek o godzinie 18.00 pod przewodnictwem księdza Karola Gierszewskiego. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. i nowenną o godzinie 20.00 w kościele w Kłębowie.

 

6. Życzliwością i modlitwą pragnę otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętam o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…

 

7Na czas wypoczynku polecam dobrą lekturę. Zachęcam do nabycia czasopism:

Pielgrzym i Gość niedzielny.

 

8. Serdeczne Bóg zapłać Rodzinom sprzątającym Kościół w Garczegorzu:

Danuta Reszka, Justyna Szumańska, Urszula Paczuła, Katarzyna Bulman, Janina Szulc. 

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

Małecka Adriana, Adamowska Teresa, Płotka Łucja.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Janowicach:

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie:

Klawikowska Natalia, Grunau Wioletta, Woźniak Elżbieta, 

 

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           23 czerwca 2024 

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Hi 38,1.8-11 Bóg jest władcą morza

2 Kor 5,14-17 Wszystko stało się nowe

Mk 4,35-41 Jezus ucisza burzę

Galilejscy rybacy, jak i morscy żeglarze, byli zgodni w przeświadczeniu, że z jednej strony woda sprzyja człowiekowi, z drugiej zaś potrafi być niebezpiecznym żywiołem. W Piśmie Świętym wzburzone morze to nie tylko siła natury, lecz nadto wyobrażenie niepewności oraz chaosu. Ewangelia poświadcza, że burza, która rozpętała się z nastaniem wieczoru nad Jeziorem Galilejskim, realnie zagroziła bezpieczeństwu Apostołów. Nie szukają ratunku w łodziach, lecz w swym Mistrzu, Jezusie. W całym Psalmie 107 niczym refren powracają słowa: „Wołali w nieszczęściu do Pana, a On ich wyzwolił od trwogi”. Jezus ucisza morze. Żydzi wierzyli, że naturą rządzi Bóg. Jezus objawia się tym samym jako Pan natury, ma moc równą Bogu. Wsłuchani w liturgię słowa, oddajmy Jezusowi trudności, które miotają naszym życiem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

W piątek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.

W sobotę, 29 czerwca – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.

 

Przejdź do góry strony