VII Niedziela Wielkanocy, Wniebowstąpienie Pana Jezusa. 12 maja 2024 roku.

Utworzono: 11-05-2024

Ogłoszenia duszpasterskie.

VII Niedziela Wielkanocny.

Wniebowstąpienie Pańskie.

12 maja 2024 roku.

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Nabożeństwo majowe przeżywać będziemy razem z Mszą św. popołudniową. Zapraszamy na nie bardzo serdecznie, jak i przed kapliczkami w poszczególnych naszych miejscowościach.

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy w łączności z wieczorną Eucharystią połączoną z odmówieniem Litanii Loretańskiej.

4. W miniony piątek podczas Mszy Świętej J.E. bp Arkadiusz Okroj udzieli młodzieży naszej Parafii i Łebienia sakramentubierzmowaniNiech dary Ducha świętego, które otrzymali w tym sakramencie pomagają im być świadkami dojrzałymi Jezusa Chrystusa i Kościoła. Otoczmy naszych młodych i ich bliskich swoją modlitwą. Dziękuję serdecznie za złożone przy tej okazji ofiary na przygotowanie tej Uroczystości i na WSD w Pelplinie.

5. Jutro, 13 maja przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

6. Chcibym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

7. Niedzielę, 19 maja o godzinie 11.00 przeżywać będziemy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

Pierwsza Spowiedź św. dla dzieci odbędzie się w sobotę, 18 maja o godzinie 10.00.

W następnym tygodniu nabożeństwo majowe w łączności z Mszą św. będziemy przeżywać jako Biały Tydzień razem z dziećmi pierwszokomunijnymi. Zapraszamy na nie bardzo serdecznie,

8. Kolekta dzisiejszej Niedzieli jako drugiej miesiąca przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!

9. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego” i „Różaniec”

10.  Dziękuję Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

Wrzesień. Grzegorz, Wrzesień Agnieszka, Wójcik Mirosław.

Rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

Ambrozińska Maryla, Kuźmicz Beata.

Zamojska Wioletta, Zamojska Barbara, Wenta Kamila.

11. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazuję życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca (śp. Mirosław Górski), polecam naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek racz ….

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                              12 maja 2024

Uroczystość

Dz 1,1-11 Uniósł się w ich obecności w górę

Ef 4,1-13 Dojdziemy do miary wielkości według Pełni Chrystusa

Mk 16,15-20 Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga

Ewangelia Marka o wniebowstąpieniu Pana była dla wielu Żydów dobitnie zrozumiała w swym przekazie. Fragment mówiący, że „po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga”, przypominał Żydom urywek z Księgi Daniela. Zgodnie z tą wizją Syn Człowieczy otrzymał od Przedwiecznego wszelką władzę na niebie i ziemi. Wstąpienie Jezusa do niebios jako prawdziwego Syna Człowieczego zapowiada nadejście ery mesjańskiej. Ewangelie i Dzieje Apostolskie ukazują Apostołów oraz innych członków młodego Kościoła jako tych, którzy wypełniają nakaz Jezusa i głoszą Dobrą Nowinę, czyli orędzie zmartwychwstania i wniebowstąpienia Pana, „aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego”, o czym zaświadcza Święty Paweł. Niech słowo Boże skieruje nasze myśli ku niebu.