Parafia św. Marii Magdaleny w Garczegorzu

VI Niedziela Wielkanocy, 5 maja 2024 roku.

Utworzono: 03-05-2024

                                              Ogłoszenia duszpasterskie.

                                                 VI Niedziela Wielkanocy.

                                                      5 maja 2024 roku.

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia w łączności z Eucharystią. Zachęcam również do udziału w modlitwie  majowej przy kapliczkach i krzyżach w naszych miejscowościach.

 

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

3. W dzisiejszą Niedzielę następuje wymiana intencji modlitewnych Róż Różańcowych.

 

4. Zapraszam do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza Święte o zwykłej porze. Przed Mszą św. różaniec i nowenna do MBN Pomocy. 

Trwa peregrynacja obrazu MBN Pomocy po naszych Rodzinach (Wilkowo-Janisławiec). Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy dotychczas przyjęli obraz i trwali modlitewnie przed nim.

 

5. W najbliższy piątek, 10 maja, o godzinie 16.00 z rąk ks. Bp. Arkadiusza młodzież naszej Parafii i Łebienia otrzyma sakrament bierzmowania. Proszę młodzież i świadków bierzmowania o przybycie do Kościoła przynajmniej 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

 Spowiedź św. dla młodzieży i świadków we wtorek, 7 maja o godzinie 18.00.

Próba generalna dla wszystkich w środę o godzinie 18.00.  Obecność obowiązkowa !

 

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszam do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

 

7. Kolekta przyszłej Niedzieli jako drugiej miesiąca przeznaczona będzie na nasze cele inwestycyjne.

 

8. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego”, „Różaniec”.

 

9. Dziękuję Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

        Teresa Wrzesień, Paulina Wrzesień, Anna Itrych.

    Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

    Mirosław Wójcik, Grzegorz Wrzesień, Agnieszka Wrzesień.

    Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

     Hanna Karczewska, Grażyna Tomczyk.

    Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie: 

   Ambrozińska Maryla, Bikowska Wioletta, Kuźmicz Beata.

 

10. Zapraszam na spotkanie informacyjne mężczyzn, którzy zainteresowani byliby przynależnością do Bratniego stowarzyszenia Rycerzy Kolumba. Spotkanie odbędzie się 14 maja, wtorek o godzinie 19.00 na Plebani.

 

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

 

 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                5 maja 2024

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Dz 10,25-26.34-35.44-48 Powołanie pogan do Kościoła

1 J 4,7-10 Bóg jest miłością

J 15,9-17 Przykazanie miłości

Starotestamentalne przepisy Prawa niosły ze sobą wiele skutków. Rozdźwięk pojawiał się, gdy Prawo zamiast zbliżać pobożnych Żydów do Boga Jahwe i swych bliźnich, zaprowadzało niezdrowy rytualizm i dystans w relacjach między ludźmi. W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, wskazując na istotę Prawa, daje uczniom nowe przykazanie – przykazanie miłości. Jedynie ten, kto kocha Boga i drugiego człowieka nie literą, a sercem, wypełnia istotę przykazania. Mówiąc o miłości, Jezus nie mówił o silnym uczuciu, lecz wskazywał na siebie. Zaświadcza o tym świadek tamtego zdarzenia, Święty Jan, który w jednym z listów oznajmia: „Bóg jest miłością”. Przykład miłości aż po belki krzyża ukazał sam Jezus. W Dziejach Apostolskich owa miłość pociągnęła pogan do wiary w Chrystusa. Odpowiedzmy miłością na miłość Jezusa.

 

Przejdź do góry strony