Powódź, 22 września 2024 roku.

Utworzono: 20-09-2024
Powódź, 22 września 2024 roku.

POMOC POSZKODOWANYM PRZEZ POWÓDŹ

W związku z powodzią w południowo-zachodniej Polsce, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o przeprowadzenie w niedzielę, 22 września br. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych. Zebrane ofiary pieniężne należy przesłać na konto Caritas Diecezji Pelplińskiej.
W naszej Parafia ta zbiórka "Powódź" do puszek odbędzie się w najbliższą Niedzielę , 22 września przed Kościołami w : Garczegorzu i w Janowicach. Bóg zapłać!

Caritas organizuje również zbiórkę rzeczową. Biorąc pod uwagę sytuację osób dotkniętych powodzią, w tej chwili najbardziej potrzebne są: osuszacze i agregaty prądotwórcze, łopaty, szufle, taczki, gumowce, miotły, szczotki, mopy, ścierki,
środki czystości, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, woda pitna w zgrzewkach lub 5 litrowych pojemnikach. Nie jest prowadzona zbiórka odzieży. Zebrane dary można dostarczyć do magazynu Caritas,
po wcześniejszym ustaleniu terminu w biurze centrali Caritas tel. 793 820 764.
W przypadku braku możliwości transportu, należy również skontaktować się z Caritas pod ww. numerem telefonu, w celu ustalenia formy przekazania darów.

Z ostatniej chwili:

Wyszła piękna propozycja od Pani Sołtys Zofii Giełażyn i z wielką akceptacją Proboszcza by pomóc w konkretny sposób w zbiórce powyższej, organizowanej przez Caritas, by nasza Wspólnota włączając się w tą akcję pomogła darczyńcom w przekazaniu pomocy. Proponujemy przekazywanie darów (według powyższej propozycji Caritas) do środy do godzin wieczornych na teren przy plebanii - wiata czy garaż - będą otwarte - a następnie. przekażemy organizując transport je przez Caritas Lęborski dla potrzebujących powodzian. Dziękujemy i zachęcamy! Bóg zapłać!.