Parafia św. Marii Magdaleny w Garczegorzu

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Utworzono: 17-02-2024

Drodzy Parafianie !

 

 

         Pragniemy podziękować, iż poprzez decyzję Stolicy Apostolskiej Matka Boża Nieustającej Pomocy stała się Główną Patronką naszej diecezji pelplińskiej (była Nią w latach 1962-1992 i jest ponownie od 2023 roku). Pragniemy jeszcze bardziej ożywić Jej kult, który jest bardzo rozpowszechniony szczególnie poprzez środową nowennę. Pragniemy zawierzyć Jej w modlitwie naszą diecezję; pragniemy prosić w intencjach powołań kapłańskich i naszych rodzin. Pragniemy przygotować się duchowo na nadchodzący Rok Święty – Jubileuszu 2025.

Obraz MB Nieustającej Pomocy, książeczka - (mały modlitewnik ma towarzyszyć modlitwie rodzinnej w domu), będzie przychodził w konkretnym dniu do poszczególnych rodzin. Następnie przekazywany codziennie z rodziny do rodziny w godzinach wieczornych i w gronie najbliższych ma gromadzić na modlitwie w intencjach ogólnych i prywatnych. 

Peregrynację rozpoczniemy 7 kwietnia. W parafialnej świątyni w Garczegorzu podczas Nabożeństwa w godzinie Apelu Jasnogórskiego Obraz przekazany zostanie pierwszej Rodzinie naszej Wspólnoty i rozpocznie peregrynację po naszych Rodzinach.

W związku z tym wydarzeniem i jej organizacją zwracam się do Parafian by decydując się na wzięcie udziału w Peregrynacji Obrazu zechcieli pobrać formularz „Zaproszenia” i po wypełnieniu zwrócili go do Parafii, do 20 marca 2024r.

Pozwoli mi to na wyznaczenie kolejności odwiedzin Obrazu MB Nieustającej Pomocy w poszczególnych rodzinach i miejscowościach.


Formularze zaproszeń znajdują się w kruchcie Kościoła, zakrystii. Można również kierować zaproszenie drogą internetową e-mail , na adres Parafii: pgarczegorze@diecezja-pelplin.pl, na stronie parafialnej www.parafia.garczegorze.pl przez formularz „Zaproszenie..”. (znajduje się na stronie głównej poniżej „Ogłoszeń Parafialnych”)

Proszę Was o przyjęcie Maryi w znaku jej ikony w domach i rodzinach. Powierzcie jej to, co leży Wam na sercu i błagajcie o jej nieustanną pomoc. Niech ten czas zawierzenia, czas przygotowania do Jubileuszu, czas dziękczynienia za dar Patronki Maryi nieustannie gotowej nas wspomagać, będzie czasem przemiany serc, przebaczenia i wzrostu wzajemnej miłości, ku czemu z serca błogosławię.” (Ks. Bp. Ryszard Kasyna - Biskup Pelpliński).

Przejdź do góry strony