Parafia św. Marii Magdaleny w Garczegorzu

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2023 roku.

Utworzono: 16-04-2023

 

                                           Ogłoszenia Duszpasterskie.

                                       Niedziela Miłosierdzia Bożego.

                                              16 kwietnia 2023 roku.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, właśnie w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. 

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.00. Maryja jest dla nas Tronem miłosierdzia Bożego i Wszechmocą błagającą, może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas. 

4. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

5Zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania:  sobota, 22 kwietnia, godzina 15.00, kościół w Garczegorzu.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

7. Zachęcam do nabycia kolejnych numerów czasopism Katolickich: Gość niedzielny i Pielgrzym.

8Dziękuję Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół Garczegorze:

Hanna, Andrzej Rajczuk; Joanna Przybisiak.

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia: Kościoła rodziny:

Lucyna Miłosz, Jadwiga Łosińska, Teresa Miotk.

Dziękuję Paniom za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Janowicach:

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w Janowicach w zbliżającą się sobotę Panie: 

Anna Klejsa, Marzena Majer, Sabina Kąkol.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                         16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO     

Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia

Urodziny papieża seniora Benedykta XVI (1927 r.)

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

I Czytanie Dz 2,42-47

Dzięki trwaniu we wspólnocie i na modlitwie dzieją się rzeczy niesamowite: cuda i powiększanie grona zbawionych. 

Psalm 118

Chrystus, który został odrzucony, teraz jest Początkiem dla wspólnoty; według zasad Jego postępowania postępuje również wspólnota. 

II Czytanie 1 P 1,3-9

Jedynym naszym celem jest zbawienie, do którego jesteśmy na nowo zrodzeni przez Jezusa Chrystusa. Jego dziedzictwo jest niezniszczalne i daje nadzieję. 

Ewangelia J 20,19-30

Wspólnota uczniów spotyka Jezusa, który przychodzi i zwiastuje pokój. Tomasz nie wierzy świadectwu swojej wspólnoty. A kiedy Jezus znów przychodzi do braci, mówi, że błogosławieni, czyli szczęśliwi, są ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli. My także powinniśmy ufać, że On przychodzi do nas – swoich uczniów. 

 

Przejdź do góry strony