www.parafia.garczegorze.pl

Ogłoszenia duszpasterskie.

VI Niedziela Zwykła.

16 lutego 2020 roku.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

3. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecam „Małego Pielgrzyma”, a dorosłym „Pielgrzyma” i „Gościa niedzielnego”.

7. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

8. Rodzinom sprzątającym w tym tygodniu Kościół Serdeczne Bóg zapłać!

Dziękuję wszystkim Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w

Garczegorzu:

Plichta Anna, Heland Emilia, Zbigniew i Piotr Jaskulscy,Browarczyk Justyna.

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątania Kościoła rodziny:

Kuźmicz Dorota, Pruszak Bogusława, Kowalik Barbara, Kubiak Bogusława

Dziękuję Paniom za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Janowicach:

Marzena Meyer, Bożena Rogowska, Anna Kleysa.

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w Janowicach zbliżającą się sobotę

Panie: Agnieszka Chylewska, Kamila Jurczyńska, Katarzyna Jurczyńska.

9. Kolekta dzisiejszej niedzieli jak słyszeliśmy w liście Księdza Biskupa przeznaczona jest na cele diecezjalne.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                16 lutego 2020

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Syr 15,15-20 Wymagająca wolność człowieka

1 Kor 2,6-10 Prawdziwa mądrość

Mt 5,17-37 (Mt 5,20-22a.27-28.33-34a.37) Wymagania Nowego Przymierza

Po co są przykazania Boże? Dlaczego Pan Bóg stawia wymagania? Jak dokonywać mądrych wyborów? Dzisiejsza liturgia słowa odkrywa przed nami Bożą myśl. Człowiek jest wolny. Może wybierać między dobrem a złem. Ale nieraz nasze „pozorne dobro” przedkładamy nad dobro innych i czynimy zło. Pan Bóg pragnie dobra i szczęścia wszystkich. W głębi serca takie też jest nasze pragnienie. Boże przykazania to wielki dar dla nas: to kierunkowskazy na drogach życia, wskazujące którędy można bezpiecznie i szybko dotrzeć do spełnionego, pięknego i szczęśliwego życia.

Niech Pan da nam łaskę uważnego słuchania i usłyszenia sercem słowa Bożego. Niech ono kształtuje w nas miłość, która będzie wypełnieniem słowa, i radością dla wszystkich.