www.parafia.garczegorze.pl

Ogłoszenia Duszpasterskie.

XXVIII Tydzień Zwykły.

13 października 2019 roku.

XIX Dzień Papieski.    "Wstańcie, chodźmy!"

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapewniam o pamięci modlitewnej i życzę wszelkiego dobra oraz sukcesów w pracy zawodowej.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie w połączeniu z Mszą św. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

4. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

6. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia kolejne numery„Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” i „Gościa Niedzielnego”, „Różańca”..

7. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

8. Kolekta dzisiejszej Niedzieli jako II- iej miesiąca przeznaczona jest na nasze cele remontowe.

9. Serdeczne Bóg zapłać Rodzinom sprzątającym Kościół:

Garczegorze: Alicja Wiewiórska, Barbara Zając, Małgorzata Szymichowska, Teresa Rycak.

Proszę o pomoc Garczegorze: Angelika Długowolska, Katarzyna Kruszyńska, Dorota Bułka, Malwina Brzezińska.

Janowice: Kurylak

Proszę o pomoc Janowice: Szweda Adrianna, Myszk Marta, Murawska Bożena.

10.W przyszłą Niedzielę we wszystkich Kościołach Polski odbędzie się „Badanie praktyk niedzielnych”.

11Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki (Roczne, miesięczne), czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w biurze parafialnym lub zakrystii. Kartki wypominkowe są złożone na stoliku z czasopismami.

12. Ktokolwiek chciałby wesprzeć materialnie wykonanie balasek dla naszej Świątyni proszony jest o kontakt za Panami: Piotr Rycak 604975513 lub Adam Leyk 509979675 Serdeczne Bóg zapłać !

13Bóg zapłać za Zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla Fundacji "Pro Missio".

14. Rekolekcje GPS dla młodzieży, która chciałaby rozpocząć okres przygotowawczy do przyjęcia Sakramentu bierzmowania rozpoczną się w piątek 18 października o godz. 17.30 i sobotę 19 października w godzinach 9 -15.30 w naszej szkole. Obecność obowiązkowa!

Program rekolekcji GPS dla osób rozpoczynających okres przygotowawczy do

przyjęcia Sakramentu bierzmowania w 2021 roku.

PIĄTEK, 18.10.19r.                             SOBOTA, 19.10.19r.

17:30 Integracja.                                                 9:00 II Spotkanie.

18:15 Pauza.                                                       9:30 Pauza.

18:30 Szkoła śpiewu.                                          9:40 Film „Most”.

19:00 I Spotkanie.                                               9:50 III Spotkanie.

19:30 Zakończenie dnia.                                    10:20 Dynamika – Imię (Zaufanie)

10:50 Pauza

11:00 IV Spotkanie.

11:20 Wprowadzenie- Pustynia.

11:40 Konferencja o spowiedzi.

12:00 Spowiedź św.

12:15 Posiłek.

13:00 V Spotkanie.

13:20 Modlitwa uwielbienia.

14:10 VI Spotkanie.

14:30 Przejście do Kościoła.

15:00 Msza św. - po Mszy ankiety.

15:30 Zakończenie rekolekcji.

Wszyscy, którzy pragną wejść na drogę przygotowywania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zobowiązani są do udziału w Rekolekcjach GPS 18-19.10.19r.

Proszę w sobotę zabrać ze sobą kanapki, coś do zjedzenia.