www.parafia.garczegorze.pl                     

                        Ogłoszenia Duszpasterskie.

                             XXVII Niedziela Zwykła.

                           2 października 2022 roku.

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia. 

 

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 10.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszam do odmawiania różańca w domu. Przypominam także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca. 

 

4. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego. 

 

5. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. 

 

6. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 9.00.

 

7. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16.00.

 

8W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

 

9. Kolekta przyszłej Niedzieli jako drugiej miesiąca przeznaczona będzie na nasze cele inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać!

 

10. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

 

11W dzisiejszą Niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I-ej Komunii św.

 

12Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę, 9 października prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

 

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego. 

 

14. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Irena Dzidziul, lat 87 i śp. Krystyna Szybista, lat 84. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogły radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki. 

 

15Polecam lekturę prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Pielgrzym”,„Różaniec” i czasopisma misyjne.

 

 

16. Na naszych stronach w internecie kolejna katecheza eucharystyczna: „Ofiara najdoskonalsza”.

 

 

17Bóg zapłać Paniom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

Justyna Kotłowska,  Magdalena i Rafał Torbiccy, Dorota Marmaj

Proszę o pomoc w sprzątnięciu Kościoła Panie::

Klawińska Karolina, Kościjańska Anna, Kuziak-Strońska Monika.

Dziękuję Paniom za sprzątnięcie kościoła w Janowicach:

 

Proszę o pomoc w sprzątnięciu Kościoła w Janowicach Panie:

Katarzyna Zielińska, Anna Grunau, Anna Popiela.

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Ha 1,2-3;2,2-4 Sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności

2 Tm 1,6-8.13-14 Nie dał nam Bóg ducha bojaźni

Łk 17,5-10 Służyć z pokorą

Wierność jest całkowitym zaufaniem, które sprawiedliwy pokłada w Bogu. To zaufanie podtrzymuje go nawet w najtrudniejszych chwilach. Ma bowiem świadomość, że to Bóg kieruje losami świata i potrafi wyprowadzać dobro nawet ze zła. Nawet nieszczęścia nie zniechęcają człowieka wiernego, bo ma świadomość, że trudności przemijają, a Bóg trwa wiecznie. Słowo „wiara” oznacza stałość, pewność i zaufanie. Kto ma wiarę, umie przyjmować różne doświadczenia i cierpliwie podążać do przodu. Cokolwiek się wydarzy, wie, że jest w rękach Bożych, zatem w najlepszych rękach. Wiara działa w świecie przez miłość, a jej sprawdzianem jest zdolność podjęcia pokornej służby na rzecz bliźnich. 

Wsłuchani w słowo Boże prośmy, by Pan przymnażał nam wiary. 

Przejdź do góry strony