www.parafia.garczegorze.pl

Ogłoszenia Duszpasterskie.

V Niedziela Wielkanocy.

15 maja 2022 roku.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Dzisiejsza Niedziela to dzień przyjęcia I-komunii św. dzieci naszej wspólnoty. Zachęcam w tygodniu do udziału dzieci i ich bliskich w tzw. Białym tygodniu (do piątku włącznie).

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

W poniedziałek, 16 maja o godzinie 18 spotkanie w kościele w Garczegorzu dla młodzieży przyjmującej Sakrament bierzmowania 18 maja,

3. We wtorek, 17 maja do godziny 16.00 można na parkingu przy kościele złożyć sprzęt elektroniczny, który utylizowany wesprze Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9.00.

Także w środę młodzież naszej wspólnoty z rąk ks. Bp. Arkadiusza Okroja przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godzinie 18.00.

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie w łączności z Mszą św. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela modlitwą Litanii loretańskiej.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

7. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego”.

8. Dziękuję Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

Rodzicom dzieci pierwszo- komunijnych i bierzmowanych.

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

Agnieszka Wrzesień, Paulina Wrzesień, Teresa Wrzesień, Anna Itrych.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie:

Bikowska Wioletta , Karczewska Hanna, Ambrozińska Maryla.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                              15 maja 2022

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Dz 14,21-27 Bóg działa przez ludzi

Ap 21,1-5a Bóg otrze wszelką łzę

J 13,31-33a.34-35 Przykazanie nowe daję wam

Znakiem rozpoznawczym wspólnoty uczniów Jezusa jest wzajemna miłość, na którą istnieje ogromne zapotrzebowanie w świecie. Jest to jednocześnie najważniejsze apostolstwo, jakie chrześcijanie mogą spełniać na świecie, i najlepsze świadectwo wiary. Nowe Prawo, które jako swoją ostatnią wolę Jezus daje w Wieczerniku, stanowi również znak jedności we wspólnocie wierzących. Jest nie tyle wynikiem poświęcenia się dla innych, co raczej najgłębszym pragnieniem serca i osobistym zyskiem dla kogoś, kto kocha. Każdy człowiek odnosi bowiem korzyść, gdy jest kochany. Jednak największą korzyść odnosi ten, kto kocha innych, dając im siebie, na wzór Jezusa.

Wsłuchani w słowo Boże pobudźmy nasze serca do wzajemnej miłości.