Ogłoszenia parafialne.

VIII Niedziela Wielkanocy.

Zesłanie Ducha Świętego.

31 maja 2020 roku.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystii o godz. 17.00 będziemy się modlić przede wszystkim za dzieci o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie w łączności z Mszą św.będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 17.00.

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. pierwszy piątek, 5 czerwca z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00Msza Święta o godz. 17.00. Przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 17.00. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 9.00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

10. W związku ze zmianą przepisów dotyczących pandemii obecność na Mszach św. jest nie ograniczona, ale należy zachować przepisy zgromadzeń: odległość między osobami oraz nałożone maseczki ochronne. Msze św. w Niedzielę wracają do tradycyjnego rozkładu:

Garczegorze: sobota:  17.00. Niedziela: 7.30 i 10.30 ( 10.30 transmisja w internecie)

Janowice: Niedziela: 9.00.

11. Matce Kościoła polecam wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

12. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” i „Gościa

niedzielnego”.

13. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

Mielewczyk Józefa, Domaros Krystyna, Detlaf Marta i Marcel.

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

Kostuch Danuta, Tusk Monika, Bira Mirosława.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Janowicach:

Wolff Elżbieta, Zamojska Gabriela, Kaczmarek Alicja.

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie:

Gruchała Mariola, Grunau Grzegorz, Las Magdalena.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ignacego Baderę, lat 80. Wieczny odpoczynek……..