www.parafia.garczegorze.pl

Ogłoszenia Duszpasterskie.

II Niedziela Zwykła.

19 stycznia 2020 roku.

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i Eucharystii.

5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną

modlitwą.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jerzego Klejnę, Wieczny

odpoczynek…

9. Dziękuję Paniom za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Garczegorzu:

Małecka Adriana, Gerc Elżbieta, Nadolska Edyta.

Proszę o pomoc:  Biczyk Ewelina, Płotka Łucja, Adamowska Teresa

Adamowska Marzena

Dziękuję Paniom za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Janowicach:

Krystyna Wiecka, Anita Labuda, Aleksandra Skuriat, Marzena Balcerzak.

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w Janowicach zbliżającą się sobotę Panie

Zofia Kwidzyńska, Elżbieta Lica, Mariola Górska.

10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru „Małego Pielgrzyma”, „Pielgrzyma” i „Gościa

niedzielnego”.

11. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na wsparcie misji Katolickich.

12. Kolędy według ustalonego harmonogramu.