Ogłoszenia parafialne.

XV Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia Duszpasterskie.

12 lipca 2020 roku.

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 17.00prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski. Msza św. o godzinie 8.00.

4. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

5. Zachęcam do nabycia kolejnych numerów czasopism: „Pielgrzyma” (3.50 zł.), „Gościa Niedzielnego” (6 zł.) i „Misyjne Drogi” (5 zł).,

6. Serdeczne Bóg zapłać Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu

Kościół Garczegorze:

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

Milczarek Anna, Pakuła Iwona, Momentiuk Dorota.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Janowicach:

Wenta Alicja, Zamojska Barbara, Wenta Kamila.

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie:

Waldach Bogumiła, Koralewska Krystyna, Zielińska Sabina.

7. Kolekta dzisiejszej Niedzieli jako II-iej miesiąca przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać!

8. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej

śp. Czesławę Kajnowską, lat 95. Wieczny odpoczynek …...

W tym tygodniu patronujĄ nam:

•  13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.

•  15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.