IV Niedziela Wielkanocy, 21 kwietnia 2024 roku.

Utworzono: 20-04-2024

Ogłoszenia duszpasterskie.

IV Niedziela Wielkanocy.

21 kwietnia 2024 roku.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4Zapraszam na spotkanie formacyjne oraz próbę liturgiczną młodzież pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Próba odbędzie się Niedzielę, 28 kwietnia po Mszy św. o 10.30 kościele w GarczegorzuObecność obowiązkowa !

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6Zachęcam do nabycia kolejnych numerów czasopism Katolickich: Pielgrzym, Gość niedzielny.

7. Dziękuję Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

Maślińska Iwona, Kurkiewicz Martyna, Czaja Elżbieta.

Mazur Aleksandra, Zaręba Teresa i Elżbieta, Fludra Krystyna i Malwina.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

Malek Agnieszka, Sprawska Justyna, Popiela Joanna.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                     21 kwietnia 2024

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

Dz 4,8-12 Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym

1 J 3,1-2 Jesteśmy dziećmi Bożymi

J 10,11-18 Jezus jest dobrym pasterzem

Na wiele sposobów Jezus przybliżał współczesnym sobie ludziom prawdę o królestwie Bożym. Wykorzystywał ku temu obrazy zaczerpnięte z codziennego życia. Motyw pasterza i owiec stanowił i jest po dzień dzisiejszy naturalnym kolorytem Palestyny. Fragment Ewangelii o Dobrym Pasterzu Święty Jan umieścił w części zwanej Księgą Znaków. Tym samym w nawiązaniu do boskości Pana, przedstawia Chrystusa jako Tego, który używa formuły: „Ja Jestem”, a ściślej: „Ja Jestem Dobrym Pasterzem”. Prorok Ezechiel zapowiedział niegdyś, że sam Bóg jest jedynym pasterzem Izraela. Ów tytuł przejmuje Jezus na własność. On jest Dobrym Pasterzem. Człowiek, który słucha słów Pana i podąża Jego śladami, jest owcą, która nigdy się nie zatraci. Pozwólmy, aby w swym słowie Bóg prowadził nas przez życie.