III Niedziela Wielkanocy, 14 kwietnia 2024 roku.

Utworzono: 12-04-2024

III Niedziela Wielkanocy.

14 kwietnia 2024 roku.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Kolekta dzisiejszej Niedzieli, 14 kwietnia jako II- iej miesiąca przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne.

5Zapraszam na spotkanie formacyjne oraz próbę liturgiczną młodzież pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Próba odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 18.00 kościele w Garczegorzu. Obecność obowiązkowa !

6. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego” i ”Różaniec”..

7.  Dziękuję Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

Maślińska Iwona, Kurkiewicz Martyna, Czaja Elżbieta.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

Elżbieta Wolff, Anna Górska.

Michalska Ewa, Las Magdalena, Zamojska Gabryiela.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                     14 kwietnia 2024 roku

Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny

Dz 3,13-15.17-19 Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa

1 J 2,1-5 Chrystus jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy

Łk 24,35-48 Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma

Bóg wykorzystuje liczne okazje, aby objawić się człowiekowi. Zgromadzenie się wylęknionych uczniów za drzwiami Wieczernika stanowiło okazję, aby Jezus mógł objawić się jako Zmartwychwstały. Spotkanie z uczniami dało Jezusowi okazję zarówno do zaświadczenia o realności swej Osoby, a także do potwierdzenia, że w Jego śmierci i powstaniu z martwych wypełniły się słowa Pisma i proroków. Moment, w którym Pan „oświecił umysły uczniów, by rozumieli Pisma”, zaowocował w Dziejach Apostolskich. Piotr dzięki łasce Bożej uzdrawia chromego od urodzenia. Cud ten przyciąga tłum gapiów i słuchaczy. Jak niegdyś Jezus, tak teraz Piotr wykorzystuje tę okazję do głoszenia ludowi Jezusa Zmartwychwstałego, który wypełnił mesjańskie proroctwa. Zasłuchani w słowo Boże, otwórzmy serca na spotkanie z Panem.