Pożegnanie śp. Księdza Tomasza Krajny.

Utworzono: 30-11-2020

Ekscelencjo – ks. bp Ryszardzie, czcigodni kapłani, szanowna rodzino, wszyscy uczestnicy obecnej liturgii pogrzebowej.
   Pragnę pożegnać Ks. Tomasz w imieniu wspólnoty parafialnej pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Garczegorzu, w której był proboszczem w latach 2014 – 2017.
Księże Proboszczu Tomaszu!
   Dziękujemy za dar życia ziemskiego, którym obdarzył Cię Bóg - Jedyny dawca życia.
   Dziękujemy za dar Twojego powołania kapłańskiego, z którego jako parafianie mogliśmy korzystać.
   Przede wszystkim dziękujemy Ci za Twoje serce: ciche, skromne i ciepły uśmiech.
   Dziękujemy za to wszystko, co nasze dusze zyskały przez Twoją posługę sakramentalną.
   Dziękujemy, że cały ciężar życia naszej parafii nosiłeś w swoim kapłańskim sercu.
   Dziękujemy, za słowo, które w Duchu Świętym do nas kierowałeś. Dziękujemy, za pozostawione ślady Twojej obecności w naszej parafii: parking przy kościele parafialnym, ułatwienia dla niepełnosprawnych (poręcze), …
   Dziękujemy Tobie za wszystko, co każdemu z nas przypadło w udziale przez Twoją posługę i życie.
   Zapewniamy o pamięci modlitewnej.
   Jesteśmy przekonani, że Bóg, którego wybrałeś i dla którego poświęciłeś życie, a co wyraziłeś wypisując słowami na swoim obrazku prymicyjnym "Oto idę (…) abym spełniał Twoją wolę, Panie."
(Hbr 10,7),  przygarnie Ciebie do swojego serca w Domu Ojca.
   Księże Proboszczu Tomaszu, żyj wiecznie w niebie. Jezu, ufam Tobie! Bóg zapłać za wszystko.