Parafia św. Marii Magdaleny w Garczegorzu

Wielka Sobota, 30 marca 2024r., Garczegorze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Utworzono: 30-03-2024

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.

Wielka Sobota, 30 marca 2024r., Garczegorze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
Wielka Sobota, 30 marca 2024r., Garczegorze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
Wielka Sobota, 30 marca 2024r., Garczegorze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
Wielka Sobota, 30 marca 2024r., Garczegorze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
Wielka Sobota, 30 marca 2024r., Garczegorze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
Wielka Sobota, 30 marca 2024r., Garczegorze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Przejdź do góry strony