4 czerwca 2018 roku, dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii pielgrzymowały do Rumi do sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, aby podziękować za dar Eucharystii. Głównym celem jest dziecięce dziękczynienie za zjednoczenie z Panem Jezusem w Komunii, a także za rodziców, bliskich, Księdza Proboszcza Czesława, nauczycieli i wychowawców. Pielgrzymka ma również na celu zawierzenie Matce Bożej Wspomożenia  Wiernych kolejnych lat życia w łączności z Bogiem. Podczas pobytu w sanktuarium przyjęto nas z radością i sympatią okazaną ze strony Księdza Proboszcza Janusza Sikorę, brata Władysława i ks. Henryk Kaszyckiego, który zapoznał nas z swoją twórczością w pracowni mozaiki.

Następnie pojechaliśmy do Rewy, gdzie podziwialiśmy kitesurfing i windsurfing  – najmodniejsze sporty wodne.