Parafia św. Marii Magdaleny w Garczegorzu

VIII Niedziela Wielkanocy, 28 maja 2023r.

Utworzono: 29-05-2023

 

                                               Ogłoszenia Duszpasterskie.

                                                 VIII Niedziela Wielkanocy.

                                                 Zesłanie Ducha Świętego.

                                                      28 maja 2023 roku.


1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. o godzinie 16.00, 17.00 i 18.00.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na świąteczną wieczorną Eucharystię o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie w łączności z Mszą św. będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

6. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Dziecka wspólnie modlić się będziemy o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W W czwartek Msza św. o godzinie 9.00. Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi świętej. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 17.00. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 9.00, a przed nią o 8.30 wystawienie NS Pana Jezusa i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

8. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego Kaplana będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca. 

11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru „Pielgrzyma” i „Gościa niedzielnego”.


 

12. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu: 

Katarzyna Różyńska, Ola Pakuła, Angelika Pakuła.

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

Roman Dułak, Kazimierz Syldatk, Wioletta Syldatk.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła w Janowicach:

 

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie:

Aneta Wiecka, Marta Solarz. 

Przejdź do góry strony