V Niedziela Wielkanocy, 7 maja 2023r.

Utworzono: 07-05-2023

V Niedziela Wielkanocy.

7 maja 2023 roku.

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz. 17.00.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. Przyszła niedziela, 14 maja, przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w łączności z Mszą św. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

6. W piątek młodzież naszej wspólnoty z rąk ks. Bp. Arkadiusza Okroja przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godzinie 18.00 w kościele w Białogardzie.

7. Kolekta przyszłej Niedzieli jako II-iej miesiąca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

9. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego”. Kolejna katecheza Eucharystyczna.

10. Dziękuję Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w Garczegorzu:

Klaudia Rogowska, Kamila Machola, Kasia Bobrucka, Zofia Giełażyn, Marta Giełażyn, Maria Machola, Artur Graczyk.

Justyna Machola, Irena Pakuła, Monika Pakuła.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

Honorata Sawka, Helena Jurczyńska, Anna Rogowska.