IX Niedziela Zwykła, Uroczystość Trójcy Świętej. 4 czerwca 2023 roku.

Utworzono: 04-06-2023

IX Niedziela Zwykła.

Uroczystość Trójcy Świętej.

4 czerwca 2023 roku.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W środę podczas Nowenny o godz. 17.00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Msze Święte według porządku: 7.30 i 11.00 Garczegorze oraz 9.00 Janowice. Po Mszy Świętej w Janowicach o 9.00, a o 11.00 w Garczegorzu wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Proszę Parafian w Janowicach o przygotowanie ołtarzy od strony Rozgórza: I ołtarz Janowiczki, II ołtarz Rozgórze, III ołtarz blok 4 i 3, IV ołtarz blok 1 i 2.

Przygotowanie Ołtarzy w Garczegorzu:

I ołtarz – przy posesji państwa Zofii i Henryka Giełażyn – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Osiedla tzw. Majerowo Lewa strona.

II ołtarz - przy posesji państwa Zofii i Eugeniusza Tandek – proszę, by przygotowali go mieszkańcy  Osiedla tzw. Majerowo Prawa strona.

III ołtarz - przy posesji pana Pawła Tandek – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Janisławca

IV ołtarz – przy starej szkole – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Pogorszewa.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, scholi dziecięcej i młodzieżowej, grupom parafialnym, druhom OSP Pogorszewowszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do różańca św. (Próba we wtorek po Mszy św. o 18.00). Proszę do baldachimu Panów radnych i chorągwi Panie z Róż Różańcowych.

5. Przez byłą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym, w połączeniu z Mszą św.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Kolekta przyszłej Niedzieli, 11 czerwca jako II- iej miesiąca przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne.

8. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzym”, „Gość niedzielny” i „Różaniec”.

9. Serdeczne Bóg zapłać Rodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół:

Garczegorze: Syldatk Kazimierz, Syldatk Wioletta.

Paweł Tandek, Małgorzata Lela, Anna Maik.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

Marta Solarz, Natalia Wiecka, Aneta Wiecka.

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie

Grunau Barbara, Szadkowska Hanna, Grunau Kornelia.