Ogłoszenia duszpasterskie.

Niedziela Zmartwychwstania

Pańskiego.

21 kwietnia 2019 roku.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Życzę Wam, byśmy zatrzymali się przy stole, spokojnie usiedli, zapomnieli o codziennych troskach, byśmy wspólnie porozmawiali, byśmy na nowo odkryli Jezusa Chrystusa, by zamieszkał On z nami, tego życzę Wam Drodzy Parafianie i Gościom tu obecnym: Niech Zmartwychwstały darzy Was Miłością, Radością i Pokojem.

Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Codziennie w łączności z Mszą św. odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata. Zbiórka do puszek na cele charytatywne.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom: Strażakom, Ministrantom, Młodzieży KSM,

scholii, Paniom, Panom, Panu Organiście, Pani Marii, którzy przez swój czynny udział uświetniły ceremonie Triduum Paschalnego, a także wszystkim którzy pomogli w dekoracji i

przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za

sprzątnięcie kościoła i pomoc w jego dekoracji Serdeczne Bóg zapłać ! Paniom dbające o kwiaty i o obrusy Serdeczne Bóg zapłać! Pani Wiolecie za gąbki – Bóg zapłać!

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty, które zdobią nasz kościół i Grób

Pański.

7.Dziękuję Rodzinom dzieci I- komunijnych sprzątającym w minionym tygodniu Kościół w

Garczegorzu.

Zapraszam w najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

Adamska Katarzyna, Milczarek Anna, Pakuła Iwona.

Dziękuję Rodzinom dzieci I- komunijnych za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła

Janowicach.

Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie:

Adrianna Lawrenc- Laruk, Mirosława Januszkiewicz, Teresa Górska.

8. W przyszłą Niedzielę na Mszach św. 10.00 – Janowice, 12.00 – Garczegorze poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

9. Zachęcam do nabycia kolejnych numerów czasopism Katolickich.

10. Skarbonki „Jałmużny wielkopostnej” można składać przy Grobie Pańskim.

11. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów.