Ogłoszenia Duszpasterskie.

         XI Niedziela Zwykła.

    Uroczystość Trójcy Świętej.

          16 czerwca 2019 roku.

 

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

  1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7.30 i 11.00 i 9.00 (Janowice). O godz. 11.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym (w Janowicach o 9.00) i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Tak jak poprzednimi laty i zgodnie z tradycją panującą w naszej parafii w Garczegorzu proszę o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz– przy posesji państwa  Zofii i Henryka Giełażyn – proszę, by przygotowali go mieszkańcy  Janisławca;

II ołtarz– przy posesji państwa Zofii i Eugeniusza Tandek – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Pogorszewa z rejonu X i IX;

III ołtarz– przy posesji pana Pawła Tandek – proszę,by przygotowali go mieszkańcy Garczegorza z rejonu XIV;

IV ołtarz– przy starej szkole – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Obliwic i Wilkowa, według ustalonej zmianowości;

 

Janowice:

I ołtarz – mieszkańcy Janowiczek,

II ołtarz – mieszkańcy Rozgórza,

III -IV ołtarz – mieszkańcy Janowic.

Proszę rodziców o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów (bielanki) , (Próba  we wtorek o godzinie 17.30, Garczegorze), a dzieci I Komunijne w tym dniu  zapraszam w albach na procesję. Dzieci I Komunijne  w Janowicach tak samo   gorąco zaproszone  na procesję w kościele filialnym.                                                                                            

Druhów strażaków proszę o pomoc w zorganizowanie procesji, chorągwie, baldachimu i czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie jej trwania tak w Janowicach  jak i Garczegorzu.

 

  1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną (Garczegorze)-17.00.

 

  1. Zachęcam do nabycia czasopism: „Pielgrzym”, „Małego Pielgrzyma”, „Gościa niedzielnego” i „Różaniec”.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłaćRodzinom sprzątającym w minionym tygodniu Kościół:

    Garczegorze: Lidia Kozak, Marta Kozak, Mariola Kadłubowska, Janina Dedo. 

    Zapraszam w  najbliższym tygodniu do sprzątnięcia Kościoła rodziny:

    Beata Syldatk, Gabryiela Konkel, Wiesława Domarus, Rozalia Opara.

    Dziękuję  za sprzątnięcie w minionym tygodniu Kościoła Janowicach:

    Honorata Sawka, Helena Jurczyńska, Anna Górska, Karolina Jurczyńska.

    Proszę o pomoc w sprzątnięciu kościoła w zbliżającą się sobotę Panie:

    Wiesława Syldatk, Katarzyna Gierszyńska, Emilia Schmydke.

   

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Lilianna Ptak, śp. Hieronim Sychut. Wieczny odpoczynek…..

 

  1. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.