Nowy Rok 2021.

Utworzono: 31-12-2020

Życzę wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom, aby rok 2021 był rokiem pojednania, wzajemnej miłości, życzliwości i zrozumienia. Niech będzie to czas poszanowania jednych przez drugich, czas, w którym miłość Boga przemieni nasze serca i otworzy je na Niego i na naszych braci.

Życzę, aby Pan Bóg błogosławił wszystkim zmagającym się z pandemią, obdarzył zdrowiem chorych, pocieszył rodziny po stracie bliskich, obdarzył wiecznym szczęściem zmarłych.

2021 rok jest kolejną szansą, którą dostajemy od Boga, by otwierać się na drugiego człowieka, budować dobre relacje rodzinne i społeczne oraz jeszcze bardziej dostrzegać osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy.

Pandemia Covid-19, z którą nadal się zmagamy, pokazała jak ważna jest wzajemna pomoc, służba drugiemu człowiekowi i odpowiedzialność za innych. Przy całym cierpieniu i trudnościach, które niesie ze sobą sytuacja rozprzestrzeniającej się choroby, to także okazja, by wprowadzać w życie przesłanie Ewangelii o miłości bliźniego i służbie. Ofiarna posługa służb medycznych i sanitarnych oraz rozpoczęty przed kilkoma dniami proces szczepień przeciw Covid-19, w nowym roku pozwoli nam powracać do normalnego funkcjonowania. Prosimy Boga o tę łaskę.

Trwa właśnie ogłoszony przez papieża Franciszka rok św. Józefa. Wstawiennictwu opiekuna Jezusa i oblubieńca Maryi zawierzajmy 2021 r. nasze rodziny, społeczeństwo, Polskę, Europę i świat. (Na naszej filii w Janowcach jest kościół pod Jego Patronem). Św. Józef jest ojcem w przyjmowaniu, gdyż przyjmuje Maryję bez uprzednich warunków. Św. Józef przyjmuje w swoim życiu trudne wydarzenia, których nie rozumie, gdyż ufa Bogu i jemu zawierza przyszłość. Dzięki wierze podejmuje wyzwania, które w pierwszej chwili wydają się nie do zrealizowania – zachęcam do korzystania z odpustów ogłoszonych przez Papieża, szczególnie w dniach poświęconych św. Józefowi – 19 marca i 1 maja.

Drodzy, Parafianie, goście, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku!

                                                                                                                                          Ks. Czesław, Proboszcz. 

Nowy Rok 2021.

Przejdź do góry strony