Msza św kapłanów dekanatu w intencji nieżyjących kapłanów pracujących w naszych Parafiach.

Utworzono: 15-11-2020

14 listopada 2020 roku w naszej parafii odbyła się Kongregacja Dekanalna. Rozpoczęła ją o godz. 11:00 Msza święta, którą sprawowali kapłani Dekanatu Łeba pod przewodnictwem dziekana – ks. kan. Zenona Myszk.

Na początku ksiądz dziekan pozdrowił wszystkich kapłanów, oraz
zgromadzonych parafian w tak trudnym i oczyszczającym Kościół czasie. Wyjaśnił cel kongregacji, czyli wspólna modlitwa za zmarłych kapłanów dekanatu. W czasie uroczystej Eucharystii kazanie wygłosił O. Adam Jaworski OMI (oblat) – proboszcz Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łebie. Przywoła słowa św. Karola Boromeusza i swojego współbrata bł. Józefa Cebulę OMI. Na zakończenie Mszy świętej ks. proboszcz Czesław Kubera podziękował parafianom za obecność, za zaangażowanie w przeżycie wspólnej modlitwy i za świadectwo wiary, które wypływają z miłości do Chrystusa i do pasterzy Kościoła. Następnie udaliśmy się na cmentarz parafialny, aby pomodlić się przy grobach kapłanów.